Pravá koža

Pri nakupovaní oblečenia a doplnkov zohráva dôležitú úlohu materiál. Snažíme sa vyberať ten najkvalitnejší, aby nám výrobok poslúžil čo najdlhšie. V rebríčku kvality a životnosti materiálov určite vedie pravá koža.

Kožené výrobky sú populárne

Kožené výrobky sú čoraz viac obľúbené a to najmä pre ich dlhú životnosť. Nehovoríme samozrejme o žiadnych umelinách, ale o výrobkoch z pravej kože. Počiatočná investície je síce vyššia, no životnosť je oveľa dlhšia ako u ostatných materiálov. Pokiaľ sa o kožu staráme, tak nám môže slúžiť aj niekoľko desiatok rokov! To sa o iných materiáloch povedať nedá. Pravá koža nám taktiež dodá istú eleganciu, luxus. Je to tak, kožené výrobky sú proste luxusné.

Kvalita na prvom mieste

Pravá koža pochádza z prírody a aj napriek snahám ju nikdy žiadna umelá nenahradí. Ide o kožu z rôznych druhov zvierat. Každý druh kože má v sebe niečo individuálne, no kvalitou sú všetky vysoko. Keďže ide o prírodný materiál tak je vhodný aj pre alergikov čo je pri umelých materiáloch otázne. Medzi výhody určite patrí aj ľahké udržiavanie, keďže kožu stačí raz za čas pretrieť vlhkou handrou. Taktiež má koža vysokú odolnosť voči poškodeniu aj napriek tomu, že je pomerne jemným materiálom. Dokonca je jediný materiál, ktorý prirodzene odoláva ohňu. A ešte taká drobnosť, ktorá poteší hlavne nefajčiarov – pravá koža nevsakuje cigaretový dym. Takže aj keď sa budete pohybovať medzi fajčiarmi, vaše kožené oblečenie a doplnky nenapáchnu cigaretovým dymom. Veľmi obľúbené sú najmä doplnky z pravej kože ako peňaženky, kabelky či topánky alebo bundy.