Kožené opasky

V šatníku máme okrem oblečenia aj množstvo rôznych doplnkov. Medzi praktické doplnky k nášmu oblečeniu určite patria aj opasky. Na trhu sú rôzne druhy opaskov od materiálu až po farby a vybrať si z nich je niekedy dosť ťažké.

Opasok z pravej kože

Pri kúpe opasku musíme pozerať hlavne na jeho kvalitu a dlhú životnosť. A tu je rozhodujúci materiál. Asi najkvalitnejší opasok aký si môžeme kúpiť je opasok z pravej kože, ktorý má množstvo výhod aj napriek vyššej obstarávacej cene. Nemusíte mať ale opasok nesúci mená najznámejších módnych návrhárov – medzi koženými opaskami nájdete aj lacnejšie, ktoré budú rovnako kvalitné. Kožené opasky sú súčasťou šatníkov už dlhé roky a stále sú v móde. Keďže je koža najkvalitnejší materiál tak má samozrejme aj dlhú životnosť. Kožený opasok nám môže vydržať niekoľko rokov bez poškodení. Najväčšou výhodou je, že kvalitná pravá koža sa netrhá, na rozdiel od umelých látok. Ďalšou výhodou je ich univerzálnosť, keďže kožený opasok sa hodí k akémukoľvek oblečeniu. Pekný kožený opasok vám dokonale doladí váš outfit a dodá vám eleganciu.

Typy kožených opaskov

Môžete si vybrať hladký, nezdobený opasok na ktorom bude vynikať štýlová spona. Alebo môžete siahnuť po zdobenom opasku, kde by ale spona mala skôr splývať s opaskom ako veľmi vynikať. Taktiež môžete naraziť na lesklé aj matné opasky. Vyberajte podľa zamerania vášho šatníka, či chcete opasok, ktorý sa dokonale hodí ku všetkému alebo nejaký výnimočný s prvkami westernu alebo orientu. Kvalitný kožený opasok iste pozdvihne vaše oblečenie a dodá vám dávku elegancie a pocit prepychu. Medzi koženými opaskami si určite vyberiete svoj štýl, ktorý vám doladí vaše všedné oblečenie, takže držíme palce pri vyberaní toho správneho pre vás.